Vypracování návrhu závlahového systému

Správný návrh je nejdůležitějším předpokladem pro kvalitní funkci každého automatického závlahového systému (AZS). Ani sebelepší komponenty nezajistí efektivnost závlahy, pokud systém není dobře navržen. Nejspolehlivější způsob pro vytvoření přesného návrhu je osobní návštěva u zákazníka. Na konkrétním místě vám doporučíme vhodný typ automatického zavlažovacího systému (AZS) a navrhneme rozmístění postřikovačů, umístění ovládací jednotky. Posoudíme kapacitu vodního zdroje a možný způsob připojení. Pro zpracování návrhu systému a i následnou kalkulaci ceny je důležitá znalost celé řady údajů a existence přesného osazovacího plánu pozemku v měřítku. Automatický závlahový systém (AZS) se stále častěji stává samozřejmou součástí údržby každé okrasné či užitkové zahrady.

Při návštěvě seznámíme zákazníka s automatickým zavlažovacím systémem, zjistíme požadavky zákazníka (co vše chce zalévat). Zjistíme informace o velikosti a umístění pozemku, osazení rostlin a zdroji vody. Určíme umístění ovládací jednotky, čidla srážek, šachty s ventily, požadavky na průchodky pod chodníčky atd.

Dále vypracujeme schematický nákres navrhovaného závlahového systému. Na základě toho vypracujeme cenovou nabídku. Dále následuje dohoda o provedení díla včetně záruky za dílo. Na veškeré dodané komponenty a provedené práce poskytujeme záruku 2 roky, u vybraných komponentů je poskytována záruka až 5 let. Na základě sepsané dohody o provedení díla vydáme doklad o převzetí zálohy "na materiál" tj. cca 60% z ceny za dílo.

 

Příklady schematických návrhů závlahových systému naleznete zde Schematický návrh